Skupina Chiesi oznamuje úmrtie čestného prezidenta Dr. Paola Chiesiho (1940-2024)

Úvod > > Skupina Chiesi...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data
Date: 05/03/2024

Parma, 5. marec 2024 - Skupina Chiesi oznamuje úmrtie čestného prezidenta Dr. Paola Chiesiho, základného piliera spoločnosti, ktorý spolu so svojím bratom Albertom formoval jej históriu.

 

Narodil sa v Parme v roku 1940, vyštudoval chémiu a farmáciu a viedol firemné oddelenie výskumu a vývoja, ktoré mu umožnilo dosiahnuť významné vedecké míľniky v oblasti liečby dýchacích ciest, novorodencov a zriedkavých chorôb. Za tieto úspechy bol Paolovi Chiesimu v roku 2010 udelený čestný titul doktor medicíny a chirurgie Univerzitou v Modene a Reggio Emilia a v roku 2019 čestný titul inštitútom Karolinska Institutet v Štokholme na znak uznania jeho desaťročia trvajúceho záväzku liečiť syndróm respiračnej tiesne u predčasne narodených detí.

 

V roku 2023 sa stal čestným prezidentom skupiny Chiesi. Vďaka jeho mimoriadnym vedeckým poznatkom a výnimočnej ľudskosti bola jeho prítomnosť  inšpiráciou pre všetkých, ktorí mali výsadu s ním spolupracovať.

 

Jeho odchod zanecháva obrovskú prázdnotu vo všetkých, ktorí ho poznali.

 

 

O skupine Chiesi

Chiesi je medzinárodná biofarmaceutická skupina zameraná na výskum, ktorá vyvíja a predáva inovatívne terapeutické riešenia v oblasti respiračného zdravia, zriedkavých chorôb a špeciálnej starostlivosti. Poslaním spoločnosti je zlepšovať kvalitu života ľudí a konať zodpovedne voči komunite aj životnému prostrediu.

Zmenou svojho právneho štatútu na verejnoprospešnú spoločnosť v Taliansku, USA a vo Francúzsku prijala spoločnosť Chiesi záväzok vytvárať spoločnú hodnotu pre spoločnosť ako celok, ktorý je právne záväzný a ústredný pre rozhodovanie v rámci celej spoločnosti. Ako certifikovaná spoločnosť B Corp od roku 2019 je súčasťou globálnej komunity podnikov, ktoré spĺňajú vysoké štandardy sociálneho a environmentálneho vplyvu. Cieľom spoločnosti je dosiahnuť do roku 2035 nulové emisie skleníkových plynov.

Chiesi s viac ako 85-ročnými skúsenosťami má centrálu v Parme (Taliansko), pôsobí v 31 krajinách a má viac ako 6 500 zamestnancov. Výskumné a vývojové centrum skupiny v Parme spolupracuje s ďalšími 6 dôležitými centrami výskumu a vývoja vo Francúzsku, USA, Kanade, Číne, Veľkej Británii a Švédsku.

 

 

Tlačové informácie:

 

Skupina Chiesi

 

Davide Paterlini

Komunikačný manažér pre miestne komunity

Telefónne číslo: +39 345,7983132

d.paterlini@chiesi.com