Úvod > Respiračné ochorenia

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

Spoločnosť Chiesi vyvíja lieky na liečbu respiračných ochorení už viac ako 30 rokov, na Slovensku je od roku 2005. Vďaka modernej liečbe pacienti s astmou alebo chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (CHOCHP) dokážu žiť aktívnejší život s väčšou sebadôverou. Koniec koncov, dýchať znamená žiť.

 

Astma

je jedným z najčastejších chronických ochorení u detí a mladých ľudí, aj keď počet dospelých a starších ľudí, ktorí sú diagnostikovaní vo vyššom veku, je tiež na vzostupe. Podľa WHO existuje asi 235 miliónov astmatikov na celom svete.

Toto chronické zápalové ochorenie je podmienené precitlivenosťou a hyperaktivitou dýchacích ciest. Typické príznaky astmy ako je kašeľ, sipot, ťažoba na hrudníku a dýchavičnosť, sa opakujú a objavujú sa náhle. Tieto príznaky často vznikajú v noci a v skorých ranných hodinách a líšia sa v závislosti od závažnosti ochorenia.

(Foster®; Foster Nexthaler®; Trimbow®; Budiair®; Atimos®)

 

Chronická obštrukčná choroba pľúc

alebo CHOCHP, je jedným z najčastejších ochorení dospelých. Ovplyvňuje približne 340 miliónov ľudí na celom svete.
Predpokladá sa, že približne 5 až 10% dospelých vo veku nad 40 rokov trpí chronickou obštrukčnou chorobou pľúc. V štatistikách týkajúcich sa najčastejších príčin smrti sa CHOCHP v súčasnosti umiestňuje na štvrtom mieste (údaje z roku 2015).
Chronická obštrukčná choroba pľúc sa spája s rôznymi prejavmi – tzv. fenotypmi:  fenotyp s chronickou bronchitídou, ktoré je definované ako "prítomnosť kašľu a tvorba spúta vo väčšine dní najmenej tri mesiace v dvoch po sebe idúcich rokoch" (Zdroj: WHO), a fenotyp s prevahou emfyzému. Pri oboch typoch dochádza k hyperinflácii pľúc.

(Foster®; Foster Nexthaler®; Trimbow®; Budiair®; Atimos®)

 

Ak chcete vedieť viac, navštívte: http://www.rozdychajto.sk/