Chiesi vymenúva Giuseppe Accogliho za nového výkonného riaditeľa skupiny

Úvod > > Chiesi vymenúva...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data
Date: 30/01/2023

Chiesi vymenúva Giuseppe Accogliho za nového výkonného riaditeľa skupiny

 

  • Giuseppe Accogli je úspešný výkonný líder s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v odbore med-tech v renomovaných spoločnostiach, ako sú Tyco Healthcare (Covidien), Baxter a Medtronic.
  • „Ako výkonný riaditeľ sa vynasnažím umožniť našim lídrom, ľuďom a partnerom dosiahnuť ešte väčší úspech pri plnení záväzku stať sa trvalo udržateľnou silou v tvorbe dobra v biofarmaceutickom priemysle,“ uviedol Giuseppe Accogli.

Parma, 30. januára 2023 Medzinárodná biofarmaceutická skupina Chiesi, so zameraním na výskum, s potešením uvádza Giuseppe Accogliho ako nového výkonného riaditeľa skupiny. Do Chiesi nastupuje s účinnosťou od 3. apríla 2023 po rozsiahlom a presnom medzinárodnom nábore.

Giuseppe Accogli je úspešný výkonný líder s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v odbore med-tech získanými v renomovaných spoločnostiach, ako sú Baxter a Medtronic.

Prináša so sebou silné zázemie vo viacerých oblastiach (ako je predaj, marketing, výskum a vývoj, fúzie a akvizície, stratégia a inovácie produktov) so zameraním na trhy v USA a regióne EMEA.

Kombinácia nadobudnutých skúseností, hodnôt a odhodlania z neho robí ideálneho partnera pre skupinu Chiesi.

„Je mi cťou viesť Chiesi do nových fáz rastu a ďakujem predstavenstvu za prejavenú dôveru a poskytnutú príležitosť stať sa súčasťou takejto vzrušujúcej cesty,“ uviedol Giuseppe Accogli. „Vo svojej podstate spoločnosť Chiesi tvorí skupina inovatívnych a vysoko angažovaných profesionálov, ktorí sa starajú o zdravie a blahobyt ľudí po celom svete a majú pozitívny vplyv na životné prostredie a komunity, v ktorých spoločnosť pôsobí. Ako  výkonný  riaditeľ sa vynasnažím umožniť našim lídrom, ľuďom a partnerom dosiahnuť ešte väčší úspech pri plnení záväzku stať sa trvalo udržateľnou silou v tvorbe dobra v biofarmaceutickom priemysle.“

„Sme nadšení, že sme Giuseppeho získali do funkcie výkonného riaditeľa,“ hovorí Alberto Chiesi, prezident skupiny Chiesi. „Je osvedčeným lídrom s víziou a silou nadviazať na úspechy spoločnosti Chiesi, ktoré za posledných 85 rokov dosiahla a priviesť nás do ďalšej fázy rastu a inovácií.“

Marco Vecchia, ktorý za posledné mesiace zastával funkciu výkonného riaditeľa, ako aj riaditeľa globálnej stratégie a rozvoja spoločnosti a riaditeľa právnych a korporátnych záležitostí, bude pokračovať vo funkcii riaditeľa právnych a korporátnych záležitostí.

Predstavenstvo a manažérsky tím zabezpečia kontinuitu vedenia v tejto prechodnej fáze, kým Giuseppe dokončí svoj nástup.

O skupine Chiesi

Chiesi je nadnárodná biofarmaceutická skupina so zameraním na výskum, ktorá vyvíja a predáva inovatívne terapeutické riešenia v oblasti zdravia dýchacích ciest, zriedkavých chorôb a špeciálnej starostlivosti. Poslaním spoločnosti je zlepšovať kvalitu života ľudí a správať sa zodpovedne voči komunite a životnému prostrediu.

Zmenou svojho právneho postavenia na verejnoprospešnú korporáciu (Benefit Corporation) v Taliansku, USA a Francúzsku sa záväzok Chiesi vytvárať zdieľanú hodnotu pre ľudskú spoločnosť ako celok stal právne záväzným a ústredným pre rozhodovanie v rámci celej spoločnosti. Od roku 2019 je Chiesi certifikovanou B Corp, čo znamená, že jej snaha o udržateľnosť sa meria a hodnotí podľa najambicióznejších globálnych štandardov. Cieľom spoločnosti je dosiahnuť čisté nulové emisie do roku 2035.

S viac ako 85-ročnými skúsenosťami a sídlom v Parme (Taliansko), Chiesi pôsobí v 30 krajinách a zamestnáva viac ako    6 000 zamestnancov. Centrum výskumu a vývoja skupiny sídliace v Parme spolupracuje so 6 ďalšími dôležitými strediskami výskumu a vývoja vo Francúzsku, USA, Kanade, Číne, Spojenom kráľovstve a Švédsku.

Contact for media: mediarelations@chiesi.com